Головна стрінка


                 






Дорожня карта учасника ЗНО

Зовнішнє оцінювання проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.
Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
Освіта.ua пропонує учасникам зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року інформаційні матеріали, які допоможуть краще підготуватися до ЗНО та успішно скласти тести.

Загальна інформація

Реєстрація на ЗНО

Підготовка до ЗНО

Про тести ЗНО

Напередодні ЗНО

Під час ЗНО

Після ЗНО

Додаткова сесія ЗНО

  • Порядок участі у додатковій сесії ЗНО
  • Графік додаткової сесії ЗНО


******************************************************

Пробне ЗНО: Запрошення-перепустки з 2 березня буде розміщено в особистих кабінетах учасників

      Запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів пробного тестування, з 2 березня буде розміщено в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.Для входу до «Особистого кабінету учасника ПЗНО» необхідно увести логін та пароль, отримані раніше від регіонального центру. Для того щоб роздрукувати запрошення-перепустку для участі в пробному ЗНО, необхідно скористатися опцією «Сформувати запрошення-перепустку». Документ формується у форматі PDF та завантажується автоматично.2020 року для участі в пробному ЗНО зареєструвалися 218 662 особи. Більшість осіб (143 498) виявили бажання проходити пробне тестування з двох навчальних предметів.Для порівняння: минулого року взяти участь у пробному ЗНО вирішили 191 314 осіб.Традиційно найбільше тестувань замовлено з української мови і літератури – 189 928, математики – 62 388, історії України – 37 860 та англійської мови – 45 844.Загальна кількість тестувань, які проходитимуть зареєстровані учасники пробного ЗНО, – 362 160.Нагадуємо, пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 21 березня, з історії України, з математики, з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 28 березня.Визначити результати пробного ЗНО можна за допомогою онлайн-сервісу, який буде відкрито 21 березня. Докладно процедуру визначення результатів пробного ЗНО описано в інформаційних бюлетенях «Як визначити результати пробного ЗНО», які учасники отримають після проходження тестування з кожного навчального предмета.


*********************************************************************************


Реєстрація на ЗНО-2020  розпочалася  з 3 лютого і   триватиме до 24 березня, основна сесія складання іспитів – з 21 травня до 15 червня  включно, а додаткова – з 25 червня до 17 липня.
Основна сесія:
Математика-21 травня;
Українська мова і література  -26  травня;
Фізика-28 травня;
 Німецька мова- 01 червня;
Англійська мова- 02 червня;
Історія України -04 червня;
Біологія-09 червня;
Географія-11 червня;
Хімія- 15 червня.
 Загалом, умови ЗНО-2020 не відрізнятимуться від  минулорічних. Кожен учасник має змогу скласти тест не більше ніж з чотирьох предметів.        Результати трьох іспитів зараховуватимуться  за результати державної підсумкової атестації . Обов’язковою залишається українська мова, а  математика або історія України будуть за вибором випускників. Також до предметів за вибором належать біологія, хімія, фізика, географія та іноземні мови.
          При цьому 2020 –й стане останнім роком, коли ЗНО з математики можна буде уникнути,  обравши замість неї  історію України. З 2021 року математика, як зараз українська мова, стане обов’язковою.
           Щоб зареєструватися для участі у ЗНО, потрібно створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на веб-сайті УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА», підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).
          Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти надсилають до 17 березня 2020 року.
 Для осіб з вадами зору будуть надруковані тестові примірники шрифтом Брайля.
 Під час вступу до вишів у 2020 році зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів, крім іноземних мов.
 У Центрі оцінювання якості освіти наголошують, що тестові завдання з української мови на ЗНО-2020 не вимагатимуть знань нового правопису. «У зв’язку з набуттям чинності нового українського правопису, відповідно до розпорядження Міністерства освіти у науки України, упродовж найближчих 5 років нові норми українського правопису, допоки вони не стануть усталеною практикою в  закладах загальної середньої освіти, перевірятися в тесті з української мови та літератури не будуть. Тобто, не буде завдань, в яких перевірятиметься правильність написання проект – проєкт, кафедра – катедра, аудиторія – авдиторія тощо. Якщо абітурієнт хоче використовувати правила нового правопису в творчому завданні, це, звичайно, не вважитиметься помилкою.  Твір перевірятимуть за новим правописом тільки тоді, коли його правила будуть закріпленні в навчальній програмі», – пояснює директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.
 Радимо не відкладати реєстрацію на останні дні, бо у такому випадку абітурієнт може не встигнути за необхідності внести зміни до своїх даних або виправити можливі помилки, допущені під час реєстрації.
 Час проходить дуже швидко. Тому хочу закликати випускників завчасно робити усвідомлений вибір. Одинадцятикласники вже зараз мають визначитись, на які спеціальності вступати, і відповідно до цього обрати предмети для зовнішнього незалежного оцінювання.
 У методичному кабінеті  відділу освіти  райдержадміністрації працює консультаційний пункт  за адресою вул. Центральна 139,м. Долинська Кіровоградської області, 28500, робочий телефон 3-12-91. Робота пункту: понеділок, середа, четвер з 9.00 до 16.00 години,   Обідня перерва  з 12.00 до 13.00  години.  Відповідальна – Данилюк Вікторія Іванівна, завідувач методичного кабінету відділу освіти  райдержадміністрації.

 Начальник відділу освіти райдержадміністрації- Оксана Гадірова.

Комментариев нет:

Отправить комментарий